Medale wyłowione z wody

Kolejne sukcesy z imprez rangi mistrzostw Polski przywieźli do Grudziądza nasi utalentowani sportowcy. Tym razem znakomicie spisali się przedstawiciele sportów wodnych.

Żeglarze KST Elektryk Grudziądz wywalczyli sześć medali. Weronika Folmer, broniąc tytuł, już po raz czwarty została mistrzynią Polski w klasie ISA 407. Drugie złoto w zawodach przypadło w udziale Kacprowi Klucznikowi, który po zaciętej walce triumfował w kategorii do lat 18.
Paulina Piotrowska uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii do lat 12. Z kolei w klasie ILCA 4 (Regaty o Puchar Burmistrza Złocieńca) zwyciężył nowy zawodnik grudziądzkiego klubu, a wychowanek Ycm Columbus Świecie, Oskar Szpręglewski.
Drugie miejsce generalnie i zarazem pierwsze wśród kobiet zajęła Martyna Twarogowska. Warto jeszcze odnotować czwartą lokatę w rywalizacji do lat 12 Wiktora Klucznika, który miał długą przerwę od pływania.
Sukcesy żeglarzy nie są jedynymi, jakie w ostatnim czasie przypadły w udziale zawodnikom reprezentującym grudziądzkie klubu. Kolejne zapisali na swoje konto wioślarze Wisły ze świeżo upieczoną medalistką olimpijską Martą Wieliczko na czele.
Wychowanka grudziądzkiej ekipy krótko po powrocie z igrzysk wystartowała w konkurencji jedynki w mistrzostwach kraju i na poznańskiej Malcie zdobyła srebro, ustępując jedynie swojej koleżance ze srebrnej olimpijskiej osady Katarzynie Zillmann.
W tych samych zawodach brąz w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej wywalczyli Jakub Predel i Kamil Malinowski.
Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu
Previous Spotkanie z grudziądzką paraolimpijką
Next V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Może to Ci się spodoba

Kolejne medale dla Rywalu

Zawodnicy Klubu Rywal przywieźli do Grudziądza kolejne krążki. Podczas mistrzostw Polski w Toruniu nasi reprezentanci zdobyli trzy medale. Od 13 do 15 sierpnia zawodnicy z Grudziądzu rywalizowali w Toruniu podczas

Brąz na Mistrzostwach Świata

Wczoraj kolarze wywalczyli brąz na Mistrzostwa Świata do lat 19 w egipskim Kairze w sprincie drużynowym. W ekipie znajdował się grudziądzanin Radosław Laskowski. W Kairze trwają Mistrzostwa Świata juniorów w

Siłownia zewnętrzna w ramach GBO

W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego zostało zrealizowane kolejne zadanie. Tym razem jest to siłownia zewnętrzna ze strefą relaksu przy ul. Portowej. Na siłownię wraz ze strefą relaksu składa się 5

Plenerowa siłownia Góra Strzemyka

W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano zadanie „Plenerowa siłownia Góra Strzemyka”. Jest to kolejne tegoroczne zadanie wykonane pod szyldem GBO. Wnioskodawcą „Plenerowej siłowni Góra Strzemyka” jest Rafał Klafta. Koszt zadania

Szóstka za bieg

Grudziądzcy uczniowie mogą zdobyć dodatkowe oceny za uprawianie aktywności fizycznej. Parkrun Grudziądz we współpracy z Urzędem Miejskim rozpoczyna akcję 6 za 6. – Niewydolność fizyczna, nadwaga, podwyższony poziom cholesterolu czy

Zapisy na Bieg Trzech Plaż

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 25 czerwca. Trasa biegu głównego, rozgrywanego wokół Rudnika, liczyć będzie około 7 kilometrów. Rozgrywane będą także biegi juniorskie – na dystansach 100, 200, 400 i 1000