Majówka aktywnie

Majówka aktywnie

Od 1 maja 2022 roku rusza działalność wypożyczalni sprzętu wodno-rekreacyjnego na plażach przy Jeziorze Rudnickim oraz Jeziorze Tarpno. Warto zapoznać się z listą propozycji na aktywne spędzenie czasu wolnego podczas nadchodzącego weekendu majowego.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego przy Plaży Miejskiej nad Jeziorem Rudnickim od 1 do 3 maja będzie czynna w godz. 10.00-18.00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 17.00). Do dyspozycji  są:
-rowery wodne,
-kajaki,
-SUP,
-deska z wiosłem,
-łodzie wiosłowe
oraz kamizelki ratunkowe.

Ponadto na Plaży w Rudniku można również wypożyczyć rower turystyczny i leżaki.

Przy Plaży Miejskiej funkcjonują dwa punkty gastronomiczne: Restauracja Rudnicki Korsarz oraz Cukiernia przy Plaży.

Wypożyczenia sprzętu wodno-rekreacyjnego przy Plaży w Tarpnie od 1 do 3 maja będzie czynna w godz. 10.00-18.00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 17.00). Do dyspozycji są:
– 3 rowery wodne w cenie 25,00 zł za godzinę,
– 12 kajaków w cenie 10,00 zł za godzinę,
– 10 rowerów turystycznych w cenie 4,00 zł za godzinę lub 30,00 zł za dobę,
– 20 leżaków w cenie 7,00 zł
oraz kamizelki ratunkowe.

Ponadto przy Plaży w Tarpnie w dniach 30 kwietnia – 3 maja w godz. 10.00-19.00 dostępna będzie Dmuchana Strefa Rozrywki dla dzieci w każdym wieku. Ta atrakcja również jest odpłatna Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

W Parku Miejskim, poza wiosennymi spacerami, polecamy wypożyczalnię dostępną w dniach 1-3 maja w godz. 10.00-18.00, gdzie wypożyczyć można bezpłatnie:
– sprzęt do minigolfa (kijki i piłeczki)- szachy- warcaby- bulle

Za opłatą można również wypożyczyć hulajnogi oraz rolki (3,00 zł za pół godziny i 5,00 zł za godzinę).

Przy budynku MORiW w Parku Miejskim funkcjonuje Gastronomia Różanka.

Od 1 maja 2022 roku rusza żegluga turystyczna na Wiśle. W nadchodzący weekend w godz. 10.00-20.00 (ostatni rejs o godz. 19.00) będzie można udać w rejs statkiem turystycznym z Mariny Grudziądz. Ceny biletów to 25,00 zł – bilet normalny i 20,00 zł – bilet ulgowy.

W grudziądzkiej Marinie funkcjonuje  punkt gastronomiczny – Przystań Alberta.

Góra Zamkowa i wieża Klimek w dniach 1-3 maja będą czynne w godz. 9.00-20.00.
Kawiarenka na Górze Zamkowej w tych dniach będzie czynna od godz. 10.00 do zachodu Słońca.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Nowy zestaw street workout
Next Spotkanie z przedszkolakami

Może to Ci się spodoba

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Rowerowa Wiosna

W dniu 2 kwietnia 2022 r. na polanie przy ul. Konstytucji 3 Maja w Grudziądzu odbyło się Grand Prix MTB w przełajach „Rowerowa Wiosna” pod patronatem Prezydenta Grudziądza. Organizatorem był

2,5 mln na remont stadionu

Bieżnia, rzutnie i rozbiegi zostaną wyremontowane dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”. Miasto otrzyma

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Medale wyłowione z wody

Kolejne sukcesy z imprez rangi mistrzostw Polski przywieźli do Grudziądza nasi utalentowani sportowcy. Tym razem znakomicie spisali się przedstawiciele sportów wodnych. Żeglarze KST Elektryk Grudziądz wywalczyli sześć medali. Weronika Folmer,

Lodowisko w okresie świątecznym

W okresie świąteczno-noworocznym szczególnie warto zadbać o kondycję, dlatego zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu. Znakomitym sposobem na wypoczynek i pozbycie się zbędnych kalorii może być wizyta na miejskim lodowisku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź