Gwiazdy pomogą młodzieży

Gwiazdy pomogą młodzieży

Dziś, 17 maja, na obiektach grudziądzkiej Olimpii miała miejsce konferencja prasowa. Władze miasta oraz przedstawiciele klubu opowiedzieli o najbliższych planach lekkoatletycznej sekcji.

Okazją do zorganizowania spotkania z dziennikarzami było podpisanie umowy z utytułowaną polską płotkarką – Karoliną Kołeczek. Specjalizująca się w biegach sprinterskich przez płotki zawodniczka występowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Od teraz reprezentować będzie biało-zielone barwy.

– Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam do tego klubu, liczę, że ten czas będzie owocny, a ja zakwalifikuje się na igrzyska w Paryżu – przekazała Karolina Kołeczek. – Obecnie przygotowuję się do najważniejszych startów w tym sezonie, ze zdrowiem jest wszystko w porządku. W Grudziądzu jestem 2-3 razy w tygodniu, więc młodzież będzie mogła zobaczyć mnie podczas treningów.

Pozyskanie takiej zawodniczki to początek tworzenia nowej, elitarnej grupy. Drugim zawodnikiem, który już teraz wejdzie w jej skład, jest wychowanek Olimpii Damian Donakowski (skok wzwyż), a trzecim kolejny z wychowanków Kacper Arendt.

Koordynatorem będzie trener Cezary Markuszewski, który jest jednocześnie długoletnim szkoleniowcem kadry narodowej w biegach na 110 metrów przez płotki i trenerem Karoliny Kołeczek.

– Nasza współpraca trwa już jakiś czas – powiedział trener Markuszewski. – Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do tego, że nasi grudziądzcy wychowankowie po zakończeniu nauki szkolnej będą pozostawać w naszym klubie. Wierzymy, że grupa będzie się rozrastać, a w planach mamy pozyskiwanie środków i szeroką współpracę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

W ramach sekcji tworzy silna grupa, mająca zagwarantować wysoki poziom sportowy. Zatrudnienie gwiazd wielkiego formatu ma sprawić, że grudziądzka młodzież jeszcze chętniej będzie garnąć się do uprawiania królowej sportu. To wreszcie okazja do promowania aktywności fizycznej. Do zadań Karoliny Kołeczek będzie należeć bowiem udział w wielu akcjach sportowych, skierowanych do dzieci i młodzieży.

– Głównym założeniem grupy będzie promowanie lekkiej atletyki, ale docelowo myślimy o występie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu – powiedział Marek Szymkowicz, prezes GKS Olimpia.

Grudziądzki klub w przyszłym roku obchodzić będzie stulecie istnienia.

– Powstanie takiej grupy to szansa na kolejnych grudziądzkich olimpijczyków. Historia lekkiej atletyki w Grudziądzu jest bogata – podkreślił prezydent Maciej Glamowski. – Z okazji pięknego, okrągłego jubileuszu podejmujemy wiele działań, by do naszego miasta wróciły wysokiej rangi mityngi lekkoatletyczne, mamy zagwarantowane środki na remont stadionu. Utworzenie takiej grupy doskonale wpisuje się w podjęte wcześniej przez nas kroki.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu
Previous Zapisy na Bieg Trzech Plaż
Next Program Jarmarku Spichrzowego

Może to Ci się spodoba

Medale dla grudziądzkich karateków

Reprezentacja Grudziądza zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz jedno 4. miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w karate, które odbyły się wczoraj w Świeciu. Organizatorem zawodów był

Medale wyłowione z wody

Kolejne sukcesy z imprez rangi mistrzostw Polski przywieźli do Grudziądza nasi utalentowani sportowcy. Tym razem znakomicie spisali się przedstawiciele sportów wodnych. Żeglarze KST Elektryk Grudziądz wywalczyli sześć medali. Weronika Folmer,

Na pływalni i pod siatką

Dwie imprezy sportowe dla dzieci zorganizowane zostaną w najbliższy weekend w Grudziądzu. Patronat nad oboma wydarzeniami objął prezydent Maciej Glamowski. W sobotę, 20 listopada, o godzinie 10 na basenie Szkoły

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Siłownia zewnętrzna w ramach GBO

W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego zostało zrealizowane kolejne zadanie. Tym razem jest to siłownia zewnętrzna ze strefą relaksu przy ul. Portowej. Na siłownię wraz ze strefą relaksu składa się 5

Lodowisko w okresie świątecznym

W okresie świąteczno-noworocznym szczególnie warto zadbać o kondycję, dlatego zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu. Znakomitym sposobem na wypoczynek i pozbycie się zbędnych kalorii może być wizyta na miejskim lodowisku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź