Gwiazdy pomogą młodzieży

Gwiazdy pomogą młodzieży

Dziś, 17 maja, na obiektach grudziądzkiej Olimpii miała miejsce konferencja prasowa. Władze miasta oraz przedstawiciele klubu opowiedzieli o najbliższych planach lekkoatletycznej sekcji.

Okazją do zorganizowania spotkania z dziennikarzami było podpisanie umowy z utytułowaną polską płotkarką – Karoliną Kołeczek. Specjalizująca się w biegach sprinterskich przez płotki zawodniczka występowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Od teraz reprezentować będzie biało-zielone barwy.

– Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam do tego klubu, liczę, że ten czas będzie owocny, a ja zakwalifikuje się na igrzyska w Paryżu – przekazała Karolina Kołeczek. – Obecnie przygotowuję się do najważniejszych startów w tym sezonie, ze zdrowiem jest wszystko w porządku. W Grudziądzu jestem 2-3 razy w tygodniu, więc młodzież będzie mogła zobaczyć mnie podczas treningów.

Pozyskanie takiej zawodniczki to początek tworzenia nowej, elitarnej grupy. Drugim zawodnikiem, który już teraz wejdzie w jej skład, jest wychowanek Olimpii Damian Donakowski (skok wzwyż), a trzecim kolejny z wychowanków Kacper Arendt.

Koordynatorem będzie trener Cezary Markuszewski, który jest jednocześnie długoletnim szkoleniowcem kadry narodowej w biegach na 110 metrów przez płotki i trenerem Karoliny Kołeczek.

– Nasza współpraca trwa już jakiś czas – powiedział trener Markuszewski. – Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do tego, że nasi grudziądzcy wychowankowie po zakończeniu nauki szkolnej będą pozostawać w naszym klubie. Wierzymy, że grupa będzie się rozrastać, a w planach mamy pozyskiwanie środków i szeroką współpracę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

W ramach sekcji tworzy silna grupa, mająca zagwarantować wysoki poziom sportowy. Zatrudnienie gwiazd wielkiego formatu ma sprawić, że grudziądzka młodzież jeszcze chętniej będzie garnąć się do uprawiania królowej sportu. To wreszcie okazja do promowania aktywności fizycznej. Do zadań Karoliny Kołeczek będzie należeć bowiem udział w wielu akcjach sportowych, skierowanych do dzieci i młodzieży.

– Głównym założeniem grupy będzie promowanie lekkiej atletyki, ale docelowo myślimy o występie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu – powiedział Marek Szymkowicz, prezes GKS Olimpia.

Grudziądzki klub w przyszłym roku obchodzić będzie stulecie istnienia.

– Powstanie takiej grupy to szansa na kolejnych grudziądzkich olimpijczyków. Historia lekkiej atletyki w Grudziądzu jest bogata – podkreślił prezydent Maciej Glamowski. – Z okazji pięknego, okrągłego jubileuszu podejmujemy wiele działań, by do naszego miasta wróciły wysokiej rangi mityngi lekkoatletyczne, mamy zagwarantowane środki na remont stadionu. Utworzenie takiej grupy doskonale wpisuje się w podjęte wcześniej przez nas kroki.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu
Previous Zapisy na Bieg Trzech Plaż
Next Program Jarmarku Spichrzowego

Może to Ci się spodoba

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Medale dla grudziądzkich karateków

Reprezentacja Grudziądza zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz jedno 4. miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w karate, które odbyły się wczoraj w Świeciu. Organizatorem zawodów był

Sukces grudziądzkiej pływaczki

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych. Wśród medalistów znalazła się zawodniczka grudziądzkiej ORKI – Waleria Bubnowicz. Sześć medali Mistrzostw Polski ma

Zapisy na Bieg Trzech Plaż

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 25 czerwca. Trasa biegu głównego, rozgrywanego wokół Rudnika, liczyć będzie około 7 kilometrów. Rozgrywane będą także biegi juniorskie – na dystansach 100, 200, 400 i 1000

2,5 mln na remont stadionu

Bieżnia, rzutnie i rozbiegi zostaną wyremontowane dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”. Miasto otrzyma

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź