Brąz na Mistrzostwach Świata

Wczoraj kolarze wywalczyli brąz na Mistrzostwa Świata do lat 19 w egipskim Kairze w sprincie drużynowym. W ekipie znajdował się grudziądzanin Radosław Laskowski.

W Kairze trwają Mistrzostwa Świata juniorów w kolarstwie torowym. 1 września, podczas rywalizacji, Polacy w składzie: Tomasz Grzesiak, Radosław Laskowski, Mateusz Przymusiński oraz Marcin Marciniak wywalczyli brązowy medal. W decydującym biegu nasi reprezentanci pokonali rywali z Malezji. Złoty medal trafił do Rosjan, a srebro do drużyny z Niemiec. Radosław Laskowski jest jednym z zawodników ALKS Stal Grudziądz.

Poza tym szansę na medal miała uczennica V Liceum Ogólnokształcącego, także zawodniczka grudziądzkiej Stali. Maja Tracka w kategorii scratch juniorek dojechała na metę jako trzecia, jednak przez błąd organizatorów ostatecznie nie przyznano jej miejsca na podium. Sędziowie dali znak na ostatnią rundę w nieodpowiednim momencie i tym samym pojawiły się problemy z ustaleniem wyników.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Kawaleryjski mural na Chełmińskiej
Next Biletomat nieczynny

Może to Ci się spodoba

Majówka aktywnie

Od 1 maja 2022 roku rusza działalność wypożyczalni sprzętu wodno-rekreacyjnego na plażach przy Jeziorze Rudnickim oraz Jeziorze Tarpno. Warto zapoznać się z listą propozycji na aktywne spędzenie czasu wolnego podczas

Medale wyłowione z wody

Kolejne sukcesy z imprez rangi mistrzostw Polski przywieźli do Grudziądza nasi utalentowani sportowcy. Tym razem znakomicie spisali się przedstawiciele sportów wodnych. Żeglarze KST Elektryk Grudziądz wywalczyli sześć medali. Weronika Folmer,

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Polki popłynęły po medal

Czwórka podwójna kobiet, z grudziądzanką w składzie, wywalczyła w dzisiejszym finale srebrny medal. To pierwszy krążek dla Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie wioślarki z czwórki podwójnej, o

Najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową

Jeśli szukasz najlepszych ćwiczeń na wzrost klatki piersiowej, trafiłeś we właściwe miejsce. Aby uzyskać większą klatkę piersiową, będziesz musiał wykonać kilka sesji treningowych w każdym tygodniu. Będziesz również chciał trenować

Sukces grudziądzkiej pływaczki

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych. Wśród medalistów znalazła się zawodniczka grudziądzkiej ORKI – Waleria Bubnowicz. Sześć medali Mistrzostw Polski ma