Kolejne medale dla Rywalu

Zawodnicy Klubu Rywal przywieźli do Grudziądza kolejne krążki. Podczas mistrzostw Polski w Toruniu nasi reprezentanci zdobyli trzy medale.

Od 13 do 15 sierpnia zawodnicy z Grudziądzu rywalizowali w Toruniu podczas XXIV Jeździeckich Mistrzostw Polski Amatorów w skokach przez przeszkody. Jeździecki Klub Sportowy Rywal reprezentowało osiem par, z których aż pięć dostało się do ścisłego finału, z czego 3 osoby stanęły na podium.

W kategorii wiekowej Junior  srebrny medal wywalczyła Wiktoria Romanowska na koniu Marlando, która przez cztery przejazdy nie popełniła żadnego błędu. W kategorii senior zawodnicy Rywala zdominowali podium. Złoto należało do Wiktorii Ferszka na koniu Joker – para również miała na swoim koncie bezbłędne przejazdy, zaś brązowy medal zdobył Dariusz Kirszkowski na klaczy Cortina. Jednocześnie grudziądzki klub zdobył najwięcej medali na tej imprezie.

Oprócz Mistrzostw odbyły się również zawody regionalne w skokach przez przeszkody w Szreniawie, w których w Grand Prix KJ Fimmel Team trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Zubrycka na klaczy Fayette WV.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Zmiany kadrowe w szkołach
Next Nie zatrzymał się na stopie

Może to Ci się spodoba

Nowy zestaw street workout

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zakończył realizację projektu z GBO – „Zestaw do ćwiczeń street workout koło „piramidy” na Nowym Rządzu”. Powstały tam dwa wielofunkcyjne urządzenia do treningu z ciężarem

Polki popłynęły po medal

Czwórka podwójna kobiet, z grudziądzanką w składzie, wywalczyła w dzisiejszym finale srebrny medal. To pierwszy krążek dla Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie wioślarki z czwórki podwójnej, o

Lodowisko w okresie świątecznym

W okresie świąteczno-noworocznym szczególnie warto zadbać o kondycję, dlatego zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu. Znakomitym sposobem na wypoczynek i pozbycie się zbędnych kalorii może być wizyta na miejskim lodowisku.

2,5 mln na remont stadionu

Bieżnia, rzutnie i rozbiegi zostaną wyremontowane dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”. Miasto otrzyma

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Zapisy na Bieg Trzech Plaż

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 25 czerwca. Trasa biegu głównego, rozgrywanego wokół Rudnika, liczyć będzie około 7 kilometrów. Rozgrywane będą także biegi juniorskie – na dystansach 100, 200, 400 i 1000