Szóstka za bieg

Szóstka za bieg

Grudziądzcy uczniowie mogą zdobyć dodatkowe oceny za uprawianie aktywności fizycznej. Parkrun Grudziądz we współpracy z Urzędem Miejskim rozpoczyna akcję 6 za 6.

– Niewydolność fizyczna, nadwaga, podwyższony poziom cholesterolu czy cukrzyca – to tylko niektóre spośród licznych przypadłości, które dotykają coraz młodszych Polaków, w tym mieszkańców Grudziądza. Receptą na te oraz inne dolegliwości jest aktywność na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego biegacze z parkrun Grudziądz we współpracy z Urzędem Miejskim w Grudziądzu chcą zrealizować akcję „6 za 6”, która skierowana jest do uczniów i młodzieży szkolnej – mówią organizatorzy.

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci i młodzież z grudziądzkich szkół będzie mogła uzyskać dwie szóstki, po jednej na semestr. Warunkiem otrzymania ocen cząstkowych jest udział w 6 parkrunach. Biegi odbywają się co sobotę, przez cały rok, o godzinie 9.00 w Lesie Komunalnym. Start i meta zlokalizowane są na parkingu obok ronda ks. Popiełuszki. Trasę można pokonać zarówno biegiem, jak i marszem.

Akcja skierowana jest do uczniów do 18 roku życia, jednak dzieci, które mają mniej niż 11 lat, muszą w czasie biegu przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna. Po każdym spotkaniu należy przedstawić organizatorom PASZPORT w celu pobrania pieczątki.

Paszport na pieczątki oraz regulamin zostały przekazane dyrektorom grudziądzkich szkół, jednak także samodzielnie można je pobrać i rozpocząć udział w akcji.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Nie zatrzymał się na stopie
Next Policjanci z grupy SPEED powstrzymali od jazdy pijanego kierującego

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Brąz na Mistrzostwach Świata

Wczoraj kolarze wywalczyli brąz na Mistrzostwa Świata do lat 19 w egipskim Kairze w sprincie drużynowym. W ekipie znajdował się grudziądzanin Radosław Laskowski. W Kairze trwają Mistrzostwa Świata juniorów w

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Sukces grudziądzkiej pływaczki

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych. Wśród medalistów znalazła się zawodniczka grudziądzkiej ORKI – Waleria Bubnowicz. Sześć medali Mistrzostw Polski ma

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź