Obraz, muzyka i humor, czyli kulturalna oferta CKT

Obraz, muzyka i humor, czyli kulturalna oferta CKT

Najbliższe dni upłyną pod znakiem kulturalnych propozycji CKT, wśród których niemal każdy znajdzie ofertę dla siebie. Jutro czeka nas wernisaż prac plastycznych oraz koncert chóru w Galerii Akcent, w piątek stand up, a w sobotę koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

13 stycznia w Galerii Akcent o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż prac Justyny Rebelka-Czapiewskiej i Jerzego Czapiewskiego pt. „Poetica et drama – śladem ołówka”.

Justyna Rebelka-Czapiewska ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskała pod kierunkiem prof. Janusza Kaczmarskiego w 1992 r. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Artystka od wielu lat prowadzi działalność na polu edukacji plastycznej i kulturalnej (jest autorką programów i projektów edukacyjnych z dziedziny plastyki, a także organizatorką licznych wystaw i imprez kulturalnych promujących uzdolnioną młodzież).
Już na studiach rozpoczęła aktywną działalność artystyczną, głównie w dziedzinie malarstwa, rysunku, projektowania graficznego i fotografii. W swojej twórczości ciągle bada i poszukuje symboliki w relacjach przestrzeni i koloru, zarówno w konwencji abstrakcji jak i tej umownej, bliskiej surrealizmowi figuracji.
Brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych, w tym międzynarodowych i dziewięciu indywidualnych.

Jerzy Czapiewski ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskał w pracowni wypukłodruku pod kierunkiem prof. Ryszarda Krzywki – 1989 r. Na co dzień zajmuje się rysunkiem i  grafiką oraz prowadzi wieloletnią działalność na polu edukacji plastycznej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i  Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Swoje rysunki publikuje na łamach pism ogólnopolskich i regionalnych, są to m.in.: Rzeczpospolita, Życie, Najwyższy Czas, Solidarność, Fonosfera, Gazeta Polska, Nowe Państwo, Jazzi Magazine, Kościotrup, Twój Dobry Humor,  Forum branżowe, Nowości, Gazeta Pomorska (Toruńska), Przegląd Artystyczno – Literacki, Ikar, Tygodnik Tucholski, Życie Kaszub i inne. Jest stypendystą MKiS. Na swoim koncie ma ok. 100 wystawach zbiorowych  – krajowych i zagranicznych.

Także w czwartek o godz. 18.00 w Akcencie rozpocznie się koncert chóru Tibi Mariae. Wstęp wolny.

Z kolei 14 stycznia o godz. 19.30 w Klubie Akcent odbędzie się wieczór komediowy w wykonaniu Stand up – Mieszko Minkiewicz + suport. Bilety do nabycia w cenie 35 zł.

Mieszko Minkiewicz to stand-uper polonista, majster słowa. Twórca trzech programów komediowych: „W związku z tym”, „Hihilista” i „W międzyczasie”. Występował w Comedy Central, roastował Friza, prowadzi też podcast popkulturalny „Ogólnie polecam”. Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

Ukoronowaniem tygodnia będzie sobotni koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia w Teatrze. Początek przewidziany jest na godz. 18.00. Bilety w cenie 100 zł oraz 90 zł (balkon) do nabycia w kasie CK Teatr, www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl. Organizator koncertu jest Agencja Artystyczna Start.

Podczas koncertu artystce akompaniował będzie wybitny kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz.  Alicja Majewska zaśpiewa nie tylko swoje największe hity, takie jak „Być kobietą”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”. Nie zabraknie też utworów z najnowszej płyty. Podczas koncertu, Alicji Majewskiej i Włodzimierzowi Korczowi towarzyszyć będzie Warsaw String Quartet.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Wernisaż Pawła Wyborskiego w Muzeum
Next Ferie w bibliotece

Może to Ci się spodoba

Orszak Trzech Króli po raz ósmy

Jutro, 6 stycznia, obchodzone jest Święto Trzech Króli. Z tej okazji w Grudziądzu kolejny raz odbędzie się orszak. Wydarzenie organizowane jest po raz ósmy, jednak z uwagi na obostrzenia i

Program Jarmarku Spichrzowego

Dla mieszkańców Grudziądza przygotowano wiele atrakcji. – Program jest bardzo bogaty, tak aby wszyscy mogli skorzystać z czegoś ciekawego dla siebie – powiedział prezydent Maciej Glamowski. – Grudziądz ma piękną,

Żegluga turystyczna po Wiśle

Mieszkańców Grudziądza i turystów zapraszamy do skorzystania z możliwości żeglugi turystycznej po Wiśle. Ta popularna w naszym mieście forma rekreacji miała w ubiegłych latach wielu zwolenników. Na podobnie duże zainteresowanie

Przed nami zjazd kawalerzystów

Wielkimi krokami zbliża się XXXII Zjazd Kawalerzystów. Tegoroczny zjazd odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia, a jego program jest – jak co roku – bardzo bogaty. Grudziądz jest miastem posiadającym

Kawaleryjski mural na Chełmińskiej

Dopiero co świętowaliśmy zjazd sympatyków i miłośników jazdy polskiej, a za nami kolejne wydarzenie związane z kawalerią. Dzisiaj oficjalnie odsłonięto mural związany z grudziądzkim Centrum Wyszkolenia Kawalerii. 1 września odbyło

Rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji grudziądzanie zgromadzili się pod pomnikiem Marszałka, by raz jeszcze uczcić pamięć tego wielkiego Polaka. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź