Obraz, muzyka i humor, czyli kulturalna oferta CKT

Obraz, muzyka i humor, czyli kulturalna oferta CKT

Najbliższe dni upłyną pod znakiem kulturalnych propozycji CKT, wśród których niemal każdy znajdzie ofertę dla siebie. Jutro czeka nas wernisaż prac plastycznych oraz koncert chóru w Galerii Akcent, w piątek stand up, a w sobotę koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

13 stycznia w Galerii Akcent o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż prac Justyny Rebelka-Czapiewskiej i Jerzego Czapiewskiego pt. „Poetica et drama – śladem ołówka”.

Justyna Rebelka-Czapiewska ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskała pod kierunkiem prof. Janusza Kaczmarskiego w 1992 r. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Artystka od wielu lat prowadzi działalność na polu edukacji plastycznej i kulturalnej (jest autorką programów i projektów edukacyjnych z dziedziny plastyki, a także organizatorką licznych wystaw i imprez kulturalnych promujących uzdolnioną młodzież).
Już na studiach rozpoczęła aktywną działalność artystyczną, głównie w dziedzinie malarstwa, rysunku, projektowania graficznego i fotografii. W swojej twórczości ciągle bada i poszukuje symboliki w relacjach przestrzeni i koloru, zarówno w konwencji abstrakcji jak i tej umownej, bliskiej surrealizmowi figuracji.
Brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych, w tym międzynarodowych i dziewięciu indywidualnych.

Jerzy Czapiewski ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskał w pracowni wypukłodruku pod kierunkiem prof. Ryszarda Krzywki – 1989 r. Na co dzień zajmuje się rysunkiem i  grafiką oraz prowadzi wieloletnią działalność na polu edukacji plastycznej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i  Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Swoje rysunki publikuje na łamach pism ogólnopolskich i regionalnych, są to m.in.: Rzeczpospolita, Życie, Najwyższy Czas, Solidarność, Fonosfera, Gazeta Polska, Nowe Państwo, Jazzi Magazine, Kościotrup, Twój Dobry Humor,  Forum branżowe, Nowości, Gazeta Pomorska (Toruńska), Przegląd Artystyczno – Literacki, Ikar, Tygodnik Tucholski, Życie Kaszub i inne. Jest stypendystą MKiS. Na swoim koncie ma ok. 100 wystawach zbiorowych  – krajowych i zagranicznych.

Także w czwartek o godz. 18.00 w Akcencie rozpocznie się koncert chóru Tibi Mariae. Wstęp wolny.

Z kolei 14 stycznia o godz. 19.30 w Klubie Akcent odbędzie się wieczór komediowy w wykonaniu Stand up – Mieszko Minkiewicz + suport. Bilety do nabycia w cenie 35 zł.

Mieszko Minkiewicz to stand-uper polonista, majster słowa. Twórca trzech programów komediowych: „W związku z tym”, „Hihilista” i „W międzyczasie”. Występował w Comedy Central, roastował Friza, prowadzi też podcast popkulturalny „Ogólnie polecam”. Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

Ukoronowaniem tygodnia będzie sobotni koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia w Teatrze. Początek przewidziany jest na godz. 18.00. Bilety w cenie 100 zł oraz 90 zł (balkon) do nabycia w kasie CK Teatr, www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl. Organizator koncertu jest Agencja Artystyczna Start.

Podczas koncertu artystce akompaniował będzie wybitny kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz.  Alicja Majewska zaśpiewa nie tylko swoje największe hity, takie jak „Być kobietą”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”. Nie zabraknie też utworów z najnowszej płyty. Podczas koncertu, Alicji Majewskiej i Włodzimierzowi Korczowi towarzyszyć będzie Warsaw String Quartet.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Wernisaż Pawła Wyborskiego w Muzeum
Next Ferie w bibliotece

Może to Ci się spodoba

Program Jarmarku Spichrzowego

Dla mieszkańców Grudziądza przygotowano wiele atrakcji. – Program jest bardzo bogaty, tak aby wszyscy mogli skorzystać z czegoś ciekawego dla siebie – powiedział prezydent Maciej Glamowski. – Grudziądz ma piękną,

Wernisaż Pawła Wyborskiego w Muzeum

Wstęp na wydarzenie, które rozpocznie się 14 stycznia o godz. 18.00, możliwy będzie na podstawie bezpłatnych wejściówek, które z kolei już od dziś, czyli od wtorku 11 stycznia, można odbierać

Grudziądzki historyk nagrodzony

Znany grudziądzki historyk Mariusz Żebrowski otrzymał z rąk Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza nagrodę dla Animatorów Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Tradycji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do wyróżnienia został zgłoszony przez prezydenta Grudziądza Macieja

Rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji grudziądzanie zgromadzili się pod pomnikiem Marszałka, by raz jeszcze uczcić pamięć tego wielkiego Polaka. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz

110. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar”

Dziś przypada 110. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar”. Z tej okazji wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska oraz sekretarz miasta Andrzej Cherek złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą przy ul. Moniuszki oraz pod

Przed nami zjazd kawalerzystów

Wielkimi krokami zbliża się XXXII Zjazd Kawalerzystów. Tegoroczny zjazd odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia, a jego program jest – jak co roku – bardzo bogaty. Grudziądz jest miastem posiadającym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź