Badanie i usuwanie znamion
Kilka lat temu opracowano nową technologię laserowej terapii odmładzania skóry, odnowy skóry i usuwania znamion. Głównym założeniem ablacyjnej fotostrolizy frakcyjnej (Fraxel) jest laser frakcyjny CO2, który jest wykorzystywany do wykonywania tego typu zabiegów.
Polega on na naświetlaniu skóry frakcyjną wiązką energii lasera, która jest pochłaniana przez wodę zawartą w tkance. Fragmenty tkanki, ale nie całość, ulegają termolizie (rozpadowi pod wpływem parowania wody obecnej w żywych komórkach), natomiast reszta tkanki skórnej wokół „wysp”, czyli uszkodzonych komórek, odpowiada za odbudowę i regenerację.
Efektem zabiegu jest usunięcie fragmentu zewnętrznej warstwy skóry (co pozwala m.in. na laserowe usuwanie rozstępów czy znamion) oraz pobudzenie procesu gojenia. Dzięki temu silnie stymulowana jest produkcja elastyny, kolagenu, a także zwiększa się elastyczność i jędrność. Zmarszczki i blizny zostają zredukowane, przebarwienia usunięte, napięcie zwiększone, a odmłodzenie jest możliwe.
Zobacz również: Usuwanie tatuaży – co warto wiedzieć
Laser frakcyjny do badania i usuwania znamion
Nowa technologia laseroterapii w leczeniu chorób skóry, w tym znamion, została opracowana kilka lat temu. Opiera się ona na ablacyjnej fototermolizie frakcyjnej. Urządzenie, które wykonuje tego typu zabiegi to laser frakcyjny CO2.
Polega on na naświetlaniu skóry frakcyjną wiązką lasera, której energia może być pochłaniana przez wodę zawartą w tkance. Fragmenty tkanki, ale nie całość, ulegają termolizie (rozpadowi pod wpływem parowania wody obecnej w żywych komórkach). Pozostała nienaruszona tkanka skórna wokół „wysp”, czyli uszkodzonych komórek, jest odpowiedzialna za odbudowę i regenerację.
W wyniku zabiegu usuwana jest część zewnętrznej warstwy skóry. Pozwala to m.in. na laserowe usuwanie rozstępów czy znamion. Stymuluje również proces gojenia. Dzięki temu silnie pobudza produkcję elastyny, kolagenu, zwiększa elastyczność i jędrność. Zmarszczki i blizny zostają zredukowane, przebarwienia usunięte, napięcie zwiększone, a odmłodzenie jest możliwe.
- Usuwanie znamion: Wskazania do stosowania lasera frakcyjnego typu CO2 (Fraxel):
- Laserowe usuwanie zmarszczek na szyi, twarzy i brzuchu (odmładzanie zwiotczałej skóry).
- Laserowe usuwanie blizn (zanikowe blizny potrądzikowe, blizny po ospie wietrznej i urazach)
- Laserowe usuwanie rozstępów
- Laserowe usuwanie plam starczych, przebarwień i nierównomiernego kolorytu skóry
- Laserowe usuwanie oparzeń słonecznych lub po zabiegach w solarium
- Laserowe leczenie rozszerzonych porów
Konsultacja obejmuje badanie dermatoskopowe w kierunku znamion. Następnie dermatolog dobiera odpowiednie parametry do zabiegu laserem frakcyjnym. Parametry te są uzależnione od rodzaju choroby skóry oraz lokalizacji. Tego typu zabieg jest najbardziej skuteczny, gdy znamiona są prawidłowo zdiagnozowane (przebarwienia rozstępy, blizny).
Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort w postaci zwiększonego ciepła lub delikatnego szczypania. Osobom wrażliwym na ból można podać znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk skóry. Jest to reakcja podobna do reakcji na intensywne opalanie. Może również wystąpić przejściowe zbrązowienie lub złuszczanie. Po zabiegu skóra wraca do normalnego stanu w ciągu 3-7 dni. Przez około 4 tygodnie należy kontynuować stosowanie filtrów UV o SPF>30 dla skóry.
Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania znamion są:
- ciąża i karmienie piersią
- łuszczyca, bielactwo, blizny
- świeża opalenizna
- cukrzyca
- aktywna infekcja skóry, opryszczka
- atopowe zapalenie skóry
Może to Ci się spodoba
Sukces małopolskich policyjnych biegaczy
Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli
Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD
26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych
Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO
Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO odbędzie się
Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa
Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na
Konkursy na stanowiska dyrektorskie w oświacie
Nadal trwają konkursy na stanowiska dyrektorów grudziądzkich placówek oświatowych. Pierwsza grupa nauczycieli przystąpiła do konkursu w ostatnią środę. Kolejni przystąpili dzisiaj. Pozostałe grupy staną przed komisją w poniedziałek i środę.
Zmiany w strukturze Urzędu Miejskiego
W ostatnich tygodniach nastąpiły kolejne zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego. Wyodrębniono między innymi Biuro Kadr i Płac oraz funkcję Rzecznika Prezydenta, zmiany miały miejsce także w Wydziale Komunikacji Społecznej.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!