Sukces grudziądzkiej pływaczki

Na trzech pływalniach w kraju dobiegły końca zmagania w mistrzostwach Polski juniorów różnych kategorii wiekowych. Wśród medalistów znalazła się zawodniczka grudziądzkiej ORKI – Waleria Bubnowicz.

Sześć medali Mistrzostw Polski ma po ostatnim weekendzie w swojej kolekcji Waleria Bubnowicz, zawodniczka GKP Orka Grudziądz. Po wywalczeniu trzech medali w grudniowych zawodach juniorów 14-letnich, kolejne trzy, tym razem wszystkie złote, Waleria zdobyła podczas rywalizacji w Oświęcimiu. Od 15 do 18 lipca odbywały się tam Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w pływaniu

Pływaczka, podobnie jak w grudniu, wygrała sprinterskie dystanse w stylu dowolnym (26,60) i motylkowym (27,90), a na dystansie 100 m stylem dowolnym została Mistrzynią Polski wspólnie z Gabrielą Król, z którą osiągnęła jednakowy czas 58,86. Szczególnie wartościowy wynik Waleria uzyskała na 50 m stylem motylkowym, gdzie tylko 0,20 s dzieliło ją od poprawienia rekordu Polski. W swoim czwartym starcie uplasowała się na czwartym miejscu na 100 m stylem motylkowym poprawiając swój najlepszy dotychczasowy wynik, który od teraz wynosi 1:05,27.

Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu

Previous Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Next 500 lat temu odwiedził Grudziądz

Może to Ci się spodoba

Plenerowa siłownia Góra Strzemyka

W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano zadanie „Plenerowa siłownia Góra Strzemyka”. Jest to kolejne tegoroczne zadanie wykonane pod szyldem GBO. Wnioskodawcą „Plenerowej siłowni Góra Strzemyka” jest Rafał Klafta. Koszt zadania

Szóstka za bieg

Grudziądzcy uczniowie mogą zdobyć dodatkowe oceny za uprawianie aktywności fizycznej. Parkrun Grudziądz we współpracy z Urzędem Miejskim rozpoczyna akcję 6 za 6. – Niewydolność fizyczna, nadwaga, podwyższony poziom cholesterolu czy

Polki popłynęły po medal

Czwórka podwójna kobiet, z grudziądzanką w składzie, wywalczyła w dzisiejszym finale srebrny medal. To pierwszy krążek dla Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie wioślarki z czwórki podwójnej, o

Najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową

Jeśli szukasz najlepszych ćwiczeń na wzrost klatki piersiowej, trafiłeś we właściwe miejsce. Aby uzyskać większą klatkę piersiową, będziesz musiał wykonać kilka sesji treningowych w każdym tygodniu. Będziesz również chciał trenować

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Medale dla grudziądzkich karateków

Reprezentacja Grudziądza zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz jedno 4. miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w karate, które odbyły się wczoraj w Świeciu. Organizatorem zawodów był